Як підключити IP камеру по PoE на відстані 200 метрів
Розглянемо приклад побудови системи IP відеоспостереження з подачею електроживлення на IP камеру (камери) по кабелю вита пара (технологія PoE 802.3af/at) на відстані більше 100 метрів. Оскільки РoЕ відеореєстратор може живити IP камеру (камери) тільки на відстані до 100 метрів, використовуємо РoЕ репітер. Нижче схема підключення (Мал. 1).
Мал. 1
Наша провідна мережа включає:
- Роутер
- РoЕ світч 802.3af/at Netsodis PS505V
- Кабель Cat.5E CU 4PR Netsodis UTP 0.51 CU Cat.5E 4PR PVC 100M INDOOR 350MHz (200 м)
- РoЕ репітер MikroTik GPeR
- IP камера Netsodis 2B-LITE Spec:I3/E/C/2.8mm
РoЕ комутатор, мідна вита пара Cat.5E, IP камера від торгівельної марки NETSODIS (Мал. 2).
Мал. 2
Приступимо до підключення всіх вищеперерахованих елементів мережі. Включаємо роутер, який буде виступати в якості DHCP сервера (створюємо мережеву адресацію нашої мережі), потім потрібно взяти будь-який порт роутера (локальна мережа) і включити в UP-Link РoЕ світча.
Netsodis PS505V - некерований 6-ти портовий (4 з яких підтримують живлення за технологією PoE 802.3af/at 48V з максимальною потужністю 30W на кожен порт) РoЕ комутатор з пропускною здатністю 10/100 Мbps. Призначений насамперед для створення мереж IP телефонії, а також систем IP відеоспостереження та Wi-Fi мереж.
Обтискаємо виту пари, з одного боку перші 100 м витої пари підключаємо в РoЕ порт світча - так включиться живлення для IP камери, з іншого боку перших 100 м витої пари підключаємо РoЕ репітер MikroTik GPeR (вхідний порт PoE in). Вихідний порт репітера використовуємо для підключення наступних 100 м витої пари, в кінці якої буде встановлена IP камера. Підключивши мережеве обладнання, перевіряємо працездатність мережі. Звертаємо увагу на світлоіндикатор РoЕ порту (ів) нашого комутатора, якщо в порт включена вита пара, і з'єднання світча з іншим пристроєм відбулося (в нашому прикладі IP камера), тоді порт світиться зеленим і помаранчевим, що означає: є лінк і на порт надходить РoЕ живлення (Мал. 3).
Мал. 3
На наступному кроці приступаємо до налаштувань включеного мережевого обладнання, в нашому прикладі приділена увага налаштуванням IP камери, оскільки це якісний показник того, що лінк на 200 метрах працює і РoЕ репітер виконує свою функцію.
Запускаємо утиліту для конфігурації IP камери, авторизуємося (вказуємо стандартні логін / пароль), робимо налаштування зі статичного режиму в автоматичний режим отримання IP адреси для доступу до IP камері через веб-інтерфейс (Мал. 4, 5, 6).
Мал. 4
Мал. 5
Мал. 6
Для перевірки навантаження по живленню можна перевести IP камеру в нічний режим, в якому буде працювати ІЧ підсвічування, - це практичний спосіб перевірки правильності зібраної схеми, фізичного підключення, налаштувань (Мал. 7).
Мал. 7
Далі можна переходити до більш глибоких налаштувань IP камери, в нашому прикладі буде налаштування і сполучення IP камери з мобільним додатком для встановлення віддаленого відеоспостереження. Для додавання IP камери в мобільний додаток потрібно в веб-інтерфейсі натиснути на значок QR-код, відсканувати QR-код (код пристрою), вказати логін і пароль, протестувати відеопотік (Мал. 8, 9, 10).
Мал. 8
Мал. 9
Мал. 10
Якщо налаштування IP камери дозволяють включити режим Р2Р, то тестуємо доступність поза нашою локальною мережею, з мережі мобільного інтернету (Мал. 11, 12)
Мал. 11
Мал. 12
В результаті проведених тестів перевірена нормальна робота IP камери, підключеної на відстані 200 м з використанням РоЕ репітера через перші 100 м для проброса РoЕ живлення і лінка між РoЕ комутатором і камерою. При цьому була збережена швидкість порту в 100 Мбіт/с (швидкість може бути 1 Гбіт/с, так як РoЕ репітер гігабітний).
Подібна схема-приклад дає можливість вирішити задачу, в якій потрібно виконати умови дальності лінка (більше 100 м), живлення по РoЕ (802.3af/at або пасивне) і збереження канальної швидкості порту в 100 Мбіт/с або 1 Гбіт/с залежно від кінцевого пристрою.
Ваш коментар додано